PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=107310}

Wredne dziewczyny

Mean Girls
6,3 122 952
oceny
6,3 10 1 122952
6,6 18
ocen krytyków
Wredne dziewczyny
powrót do forum filmu Wredne dziewczyny

Naprawdę super komedia ( oparta na powieści ), oparta na prawdziwych faktach, można zaobserwować prawdziwe ludzkie emocje.
Niestety, Ja chodziłem do szkoły średniej w czasach 'Komuny' i naprawdę wiele z wydarzeń pokazanych na filmie nie mogło mieć w tamtych czasach miejsca. Poza tym myśmy nie spędzali tyle godzin w szkole. W Polsce szkoła się bardzo różni od tej na Zachodzie. Oni po zajęciach lekcyjnych jedzą obiad, a następnie odrabiają lekcje w szkole i mają do pomocy tych samych nauczycieli. My wracamy do domu i nie mamy nikogo do pomocy. Taka szkoła to luksus.
Oczywiście w mojej szkole też uczniowie plotkowali, ale Ja się tym nie interesowałem. Uważałem, że są to informacje niewiarygodne i można paść ich ofiarą.
Bohaterka, dziewczyna która nigdy nie chodziła do szkoły, rzeczywiście mogła mieć problemy z adaptacją w nowej sytuacji i pozyskaniem szkolnych przyjaciół. Dlatego też wzięła za 'dobrą monetę' przekazane tajemnice od pierwszych dwojga 'życzliwych' kolegów i intryga ruszyła.
Ja też byłem w podobnej sytuacji, bo początkowo w mojej szkole nikogo nie znałem, ale nawiązałem znajomości dzięki spontanicznie zainicjowanemu klubowi dyskusyjnemu dotyczącemu jednej z moich pasji, czyli science fiction. W ten sposób w kilka dni pozyskałem kolegów.
Niestety film zawiera w sobie ponurą konkluzję, że plotkami zajmują się tylko kobiety? Czy to prawda?

użytkownik usunięty
Janusz_Szcz

Ja w swojej historii byłam w klasie w liceum gdzie był tylko jeden chłopak. Były konfilkty, obgadywania ale wszystkie one zawsze były rozwiązane. Plotki pojawiały się z niedopowiedzeń, z niezrozumienia. Później studiowałam Informatykę, a tam praktycznie byli sami mężczyźni. No ja byłam szczęśliwa bo myślałam, że nie będzie żadnych plotek. A tu zonk .... całe wyobrażenia o płci przeciwnej okazały się nieprawdziwe. Takich plotek to ja w życiu nie słyszałam. Koledzy z kierunku pobili moje licealne koleżanki na łeb na szyje.

Plotkowanie nie ma płci. Plotkowanie u kobiet wynika z zazdrości, a plotkowanie u mężczyzn wynika z chęci dominacji i bycia lepszym.
Ja tu pomijam fakt rozmów, bo trzeba też pamiętać, że kobieta musi mówi bo tak pozbywa się złych emocji. Tak jest w naszym społeczeństwie, że kobiecie niewypada pokazywać się z agresywnej strony, chłopak może [co dla mnie jest chore]. Tylko tu mówię o typowym plotkowaniu. I to co tu napisałam jest spowodowane obserwacją.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones